248888170
 

Peynirlerin Şah'ı

En son güncellendiği tarih: Şub 15


Damaklarımızı Şenlendiren Mihaliç Peyniri Nedir?

Balıkesir, yöresel ürün çeşitliliği bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Mihaliç peyniri, eşsiz lezzeti, kokusu ve besin değeri ile yöresel ürünlerin başını çekmektedir. Doğal gıda ürünlerine ihtiyacımızın arttığı bu zamanlarda, en çok tüketilen yöresel peynir çeşitleri arasında yer alan mihaliç peynirini sofralarınızda tercih edebilirsiniz. Mihaliç peyniri, organik ürün olarak, tam yağlı kıvırcık koyun sütünden üretilmektedir. Bunun yanında inek, koyun ve keçi sütünün belirli oranlarda karışmasıyla da elde edilebilir.


Mihaliç Peynirinin Faydaları Nelerdir?

Mihaliç peyniri, dış kısmında ince ve beyaz kabuğa sahip, yuvarlak gözler içeren bir peynirdir. Ayrıca tuzlu ve tam yağlı, doğal gıda ürünleri içerisinde sayılabilir. Mihaliç peyniri, içerisinde bulundurduğu yüksek oranda vitamin ve mineraller sebebiyle sağlığınıza birçok fayda sağlamaktadır. Mihaliç peyniri, vücudunuzun fosfor ihtiyacını büyük oranda karşılar, içerdiği kalsiyum sayesinde diş ve kemik gelişimine katkı sağlar. Yağlı bir organik ürün olan mihaliç peyniri içerisinde yağda çözünen A, D, E, K vitaminlerini barındırmaktadır.


Mihaliç Peyniri Nasıl Tüketilir?

Eşsiz lezzeti ile kahvaltılarınızı daha keyifli hale getirebilecek mihaliç peynirini, aynı zamanda tost içerisine ilave ederek tüketebilirsiniz. Mihaliç peynirini, ince dilimler şeklinde keserek kahvaltılarda servis edebilirsiniz. İnce dilimler şeklinde kesilmesi, tadı tam olarak almanızı sağlayacaktır. Bunun yanında mihaliç peynirini, karpuz ve kuru meyvelerle tüketmek oldukça keyiflidir. Hazırladığınız makarna ve salatalara, lezzet katması için mihaliç peyniri ilave edebilirsiniz.


Mihaliç peyniri ile kahvaltı sofralarınızı şenlendirebilir, atıştırmalıklar yapabilir ve bu eşsiz lezzeti damaklarınızın vazgeçilmezi haline getirebilirsiniz. Mihaliç peyniri, manyas kelle peyniri ve benzeri doğal gıda ürünlerine zeytinpeytin.com üzerinden ulaşabilir, özenle hazırlanan organik ürünleri sofralarınıza gönül rahatlığıyla katabilirsiniz.


29 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör